Święto Niepodległości w Bydlinie (18.11.2018) – Czy będzie Prezydent RP Andrzej Duda?

Szanowni Państwo,
W tym roku Obchody Święta Niepodległości w Bydlinie zbiegają się z 100 rocznicą odzyskanie przez POLSKĘ niepodległości. Uroczystości odbędą się w niedzielę 18 Listopada. Planowany początek uroczystości o godzinie 13. 00 uroczystym przemarszem przez Naszą miejscowość. Przemarsz rozpocznie się z pod strażnicy OSP Bydlin w asyście orkiestry i grupy rekonstrukcyjnej. Przy Szkole im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydlinie nastąpi odsłonięcie obelisku upamiętniającego 100 lecie odzyskania Niepodległości powstałego z inicjatywy Społeczności Bydlina. Następnie kolumna dotrze na Cmentarz gdzie odbędzie się Polowa Msza Święta przy pomniku Legionistów i Apel Poległych. Zakończenie uroczystości nastąpi najprawdopodobniej inaczej niż co roku, nie na sali gimnastycznej tylko w specjalnie przygotowanej hali polowej na placu szkolnym. Przy Strażnicy OSP przed wymarszem planowane jest wspólne śpiewanie, rozdawanie Biało-Czerwonych chorągiewek dla dzieci oraz inne wydarzenia towarzyszące. Prawdopodobnie przed zajazdem za Szkolą Podstawową będzie stacjonował Szwadron Kawalerii konnej w barwach 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego.
Na uroczystości do Bydlina zaproszony został Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Z uwagi na oczekiwaną odpowiedz co do Obecności Prezydenta opóźnia się oficjalna informacja dotycząca pełnego programu uroczystości.
Szczegółowy program uroczystości podany zostanie w kolejnej informacji.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy i zachęcamy wszystkich mieszkańców Bydlina do wzięcia udziału w uroczystościach oraz do uczestnictwa w przemarszu przez Bydlin. Niech ten przemarsz będzie Naszym Szczególnym sposobem uczczenia 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

XXIV MIĘDZYNARODOWY BIEG ULICZNY „SZLAKIEM WALK LEGIONISTÓW”
11.11.2018 – BYDLIN-KRZYWOPŁOTY-ZAŁĘŻE
http://time4s.pl/zapisy.html
http://www.gmina-klucze.pl/index.php?c=&id=&s=1

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.